625515_1422022094686182_575902960_nJuż dziś startuje trzecia edycja festiwalu Offbeer w Łodzi. Potrwa on do 16. listopada. Przewidziane są różne atrakcje dla piwoszy. Na co koniecznie trzeba się wybrać?

  


 

Oto program festiwalu:

10696195_1565811480307242_6580025397934387446_n

Piątek 7.11

Na dzisiaj przewidziano degustację degustację domowych stoutów. W 4 łódzkich pubach będzie można spróbować 4 różnych stoutów. Bardzo ciekawa rzecz. Zarówno dla piwowarów domowych, jak i pozostałych miłośników piwa. Szczególnie polecam.

Wszyscy fani Tomka Kopyry będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie podczas premiery piw z Doctora Brew. Zacznie się ona o godzinie 19 w multitapie Z innej beczki przy Moniuszki, kilka kroków od Piotrkowskiej. Premierowe piwa to – jak można było przypuszczać – American India Pale Ale. Szkoda, że „doktorzy” nie pokusili się o uwarzenie jakiegoś stouta, gdyż wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Stoutu, ale i tak powinno być ciekawie.

Sobota 8.11

Każde wydarzenie przewidziane na ten dzień jest bardzo interesujące. Mamy premierę milk stoutu z Bierhalle – każda premiera piwna jest znaczącym wydarzeniem dla piwowarstwa. Ciekawie zapowiada się spotkanie z piwnym blogerem – Piotrem Kucharskim z blogu Chmielowisko.pl. Wydarzenie będzie miało miejsce w Chmielowej Dolinie.

Również na spotkania z przedstawicielami Browaru Bednary warto iść. Prawdopodobnie będziecie mogli się dowiedzieć, jak funkcjonuje ten prowincjonalny browar spod Łowicza. Bo piwa potrafi zrobić dobre.

Niedziela 9.11

Na niedzielę jest przewidziana jedynie wycieczka do Browaru Staropolskiego w Zduńskiej Woli. Co prawda, lista uczestników została zamknięta, ale Ci którzy się zdecydowali, nie będą narzekać. Zduńskowolski browar jest dość dużym obiektem, niedawno został reaktywowany i jest on zabytkiem. Do tego na miejscu uczestnicy będą mogli skosztować różnych piw.

Poniedziałek 10.11

W poniedziałek czeka nas spotkanie z Marcinem Chmielarzem, który jest wielkim fanem porterów i stoutów. I to właśnie o nich będzie opowiadać w Piwotece o 18 (stouty) i w Chmielowej Dolinie o 19 (portery). Jeśli uwielbiasz ciemne piwa – musisz tam być koniecznie!

Wtorek 11.11

Wtorek jest bardzo atrakcyjnym dniem dla osób, które chcą zostać piwowarami domowymi. O 12 w pubie Z innej beczki rozpocznie się pokaz warzenia Polish India Pale Ale. Wierzcie mi – piwowarowi domowemu – będzie bardzo ciekawie. Atrakcją dla historyków jest wystąpienie Piotra Tomczyka na temat browarnictwa łódzkiego. Z pewnością się tam pojawię. Jeśli natomiast nie mogłeś w poniedziałek iść na prezentacje Marcina Chmielarza dotyczącą stoutów lub porterów, nic straconego! Możesz zrobić to we wtorek.

Środa 12.11

W środę nie zapomnijcie odwiedzić nowego browary restauracyjnego. Księży Młyn zaprasza na zwiedzanie o godzinie 17.

Czwartek 13.11

Tym razem na zwiedzanie zaprasza browar Bierhalle, mieszczący się w Manufakturze. Wydarzenie zaczyna się o godzinie

Piątek 14.11

W piątek wielką atrakcją będzie degustacja 10 komercyjnych stoutów, a będą to:

1. Lublin to Dublin Browar PINTA
2. Nyks Browar Olimp
3. Ortodox Stout AleBrowar
4.Jurajskie Stout Browar na Jurze
5. Smoky Joe AleBrowar
6. Podróże Kormorana Coffee Stout Browar Kormoran
7. Liberty stout Browar Widawa / Gospoda pod Czarnym Kurem
8. Dobry Wieczór Browar PINTA
9. Królewskie tajemnice Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy
10. Hera Browar Olimp

Udział w degustacji jest płatny, więcej szczegółów tutaj: https://www.facebook.com/events/1510881289161987/

Sobota 15.11

W sobotę czeka nas spotkanie z browarem Jan Olbracht z Piotrkowa Trybunalskiego. Najpierw o 18 w Z innej beczki, potem o 19 w The Eclipse Inn.

 

Myślę, że jest bardzo ciekawie. Będą premiery 3 piw, degustacje domowych i komercyjnych stoutów, pokaz warzenia w domu i zwiedzanie browarów.

Warto dodać, że cztery najważniejsze dla festiwalu miejsca znajdują się bardzo blisko siebie: na ulicy Piotrkowskiej (The Eclipse Inn oraz Chmielowa Dolina) lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie (Piwoteka, Z innej beczki). 

Na wielu tych wydarzeniach się pojawię. Do zobaczenia!