Gdyby polscy raperzy byli piwami…

beer-157990_640W internecie pełno jest takiego typu porównań. Tutaj raperów z blogerami, tam raperów z piłkarzami. Postanowiłem zrobić coś takiego po swojemu… Sprawdźcie moje typy.

 

 

 

1. Hukos i Mityczny Pils za 3 złote

hukos

Co prawda Hukos istnieje od dawna, a pilsa za 3 złote jak nie było tak nie ma, ale jest wiele innych cech ich łączących. Z czym kojarzy nam się dobry pils? Ze smakiem, dość intensywną goryczką, a zarazem z czymś co w dzisiejszej erze amerykańskich chmieli niczego nie urywa. Tak właśnie jest z Hukosem. Bardzo dobry z niego raper, potrafiący celnymi obserwacjami społecznymi wyrwać niejednego z jego słodkiego życia. Do tego nie kopiuje Ameryki w skali 1:1 jak jego koledzy.

2. Sokół i Russian Imperial Stout

Sokół
Porównanie, które od razu mi się nasunęło. Prosta sprawa – najbardziej okazały ze wszystkich stylów piwa i najbardziej wpływowy polski raper. Gdy jeszcze wspomnimy o tym, że Wojtek doskonale zna język rosyjski porównanie okazuje się jak najbardziej trafne. Inna sprawą jest też to, że RIS to piwa statyczne – musi swoje poleżeć, a Sokół też super dynamicznym raperem nie jest.

3. Kuba Knap i Perła (oczywista sprawa)

Kuba Knap

Pomińmy uwielbienie Knapa do tej marki piwa. Co nam jeszcze zostaje? To, że jasny wysoko odfermentowany lager jest piwem do melanżu, w czasie którego bez refleksji będziemy wlewać trunek w siebie litrami. Kuba idealnie w to się wpasowuje – wg niego stylem życia jest imprezowanie i lenistwo, a głębsze refleksje idą na bok.

4. Większość polskich raperów i leciutkie American Pale Ale z diacetylem i DMS-em

Wszyscy raperzy

Tutaj pasują wszyscy ci raperzy, którzy chcieli być Amerykanami pełną gębą na własnym podwórku. W ich marzeniach byli Imperial IPA, a skończyło się na leciutkim posmaku Ameryki, którego i tak nie da się wyczuć, bo mnogość wad go przysłania.

5. Reno i Witbier

Reno

Nic nie wchodzi tak dobrze latem jak Reno i witowa pszenica. Polecam.

6. Włodi i Porter Bałtycki

Włodi

Niby nie tak tęgi jak RIS, ale porter bałtycki zawsze będzie na wysokiej pozycji i będzie trzymał wysoki poziom. Poza tym, na piwo w tym stylu trzeba długo poczekać od czasu rozpoczęcia prac nam nim do czasu konsumpcji…

7. Eis i Grodziskie

Eis

Jak byli, każdy miał ich gdzieś. Jak odeszli, każdy zachwyca się nimi. Różnica polega na tym, że grodziskie już wróciło, Eis nie wróci nigdy…

8. Ras i Imperial IPA na przykładzie Grand Championa 2013

Ras

Idealne połączenie smaku, różnego rodzaju niuansów z niesamowitą łatwością przyswajania. Ale uwaga – mimo, że początkowo tego się nie odczuwa, szybko wchodzi w głowę i nie chce jej opuścić. Wygrani roku 2013.

9. Tau i Piwa Klasztorne

Tau

Tutaj chyba nie trzeba wyjaśniać o co chodzi…

10. Ten Typ Mes i Whisky Foreign Stout na przykładzie Smoky Joe

Ten Typ Mes

Mes nie boi się odważnych posunięć. Lubi poeksperymentować. Plus to jego uwielbienie whisky…

Jakie są Wasze propozycje?

Categories: Opinie

Ściema Alkopoligamii » « Co łączy piwo z rapem?

4 Comments

 1. Eripe – Harnaś

 2. Mezo i Liber jak desperados – im więcej pijesz i słuchasz tym bardziej chce Ci sie żygać ..
  Pezet jak Lech – dobry na imprezke
  Shellerini jak żuber – spokojnie można się schillować i wsłuchać w jego muzyczna banie ..nasuwa się reklamowe hasło – „dobrze posiedzieć przy żuberku ”
  Firma jak Karpackie mocne – kupuje i słucha go podobna warstwa społecznościowa ,tylko różni się ona wiekem
  Chada jak Żywiec – od początku do końca niezmienny smak jak i flow

 3. Kękę jak ciechan :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Copyright © 2019 Piwny Rap

Theme by Anders NorenUp ↑

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress